Zbiory

Zbiory Michałowice
Gminna Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta w Michałowicach gromadzi piśmiennictwo ze wszystkich dziedzin wiedzy dla różnych grup użytkowników. Zbiory wypożyczane są do domu oraz udostępniane na miejscu, w wypożyczalni jest wolny dostęp do półek. Nasza placówka posiada jeden z najnowocześniejszych i najbogatszych księgozbiorów w okolicy. Interesującą lekturę znajdą tu zarówno koneserzy jak i miłośnicy lżejszej literatury (fantastyka, kryminały, romanse).

Dla osób z problemami ze wzrokiem mamy specjalne książki z serii Duże Litery, cieszące się popularnością wśród starszych czytelników. Mamy również stale powiększający się zbiór książek w języku angielskim na różnych poziomach trudności, od książeczek ilustrowanych dla dzieci po powieści i biografie dla dorosłych.

Nasze zbiory mogą być nieocenioną pomocą dla uczącej się młodzieży, mamy lektury szkolne ze wszystkich poziomów edukacji oraz najnowsze encyklopedie, słowniki i leksykony.
W razie potrzeby możemy kserować, drukować i skanować wybrane materiały.

Oprócz książek tradycyjnych, w liczbie 26 042 woluminy, w naszych zbiorach znajdują się audiobooki, czyli książki mówione oraz filmy na płytach DVD. Zbiory multimedialne liczą 1676 sztuk. Naszym czytelnikom zapewniamy również dostęp do 60 tys. tytułów ebooków na platformie Legimi. Prenumerujemy także czasopisma, które można wypożyczać do domu.

 

 

Zapewniamy miłą, kompetentną i profesjonalną obsługę czytelników.

Zapraszamy do korzystania z naszego katalogu online w celu wyszukiwania i rezerwacji książek.

© Copyright 2006-2021  Gminna Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta w Michałowicach
Realizacja:
Suchowski Media
Skip to content