Wróć do Aktualności

Jubileusz 10-lecia Dyskusyjnego Klubu Książki

Jubileusz 10-lecia Dyskusyjnego Klubu Książki

 

W tym roku mija 10 lat od pierwszego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w michałowickiej bibliotece. Z tej okazji 29 stycznia odbyło się jubileuszowe spotkanie klubu podczas, którego oglądając archiwalne fotografie, uczestnicy wspominali spotkania sprzed lat, odbywające się jeszcze w starej siedzibie biblioteki, oraz pierwsze omawiane lektury. Klub może poszczycić się imponującym dorobkiem czytelniczym –ponad setką omówionych książek. Nasze moderatorki, a zarazem założycielki klubu P. Ewa Klejment oraz P. Anna Wlaźnik, starają się tak dobierać kolejne lektury by uczestnicy spotkań mogli z zaangażowaniem o nich dyskutować.

Jeśli jubileusz to także drobne upominki w postaci spersonalizowanych exlibrisów dla klubowiczów oraz piór wiecznych dla „matek założycielek’. Nie zabrakło oczywiście okolicznościowego tortu a podsumowaniem wydarzenia były wspólne rozmowy – tego dnia, niekoniecznie o lekturze. To wspaniałe przeżycie, pełne wzruszeń, na długo pozostanie w naszej pamięci. Mamy nadzieję, że nadal będziemy- tak jak do tej pory- chętnie spotykać się i dyskutować o książkach.

Przyjemność płynąca z lektury jest możliwa dzięki przystąpieniu naszej biblioteki do ogólnopolskiego projektu, którego celem jest promowanie czytelnictwa i kultury literackiej oraz integrowanie użytkowników bibliotek publicznych. Działania koordynuje Biblioteka Publiczna m. st. Warszawy Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego przy wsparciu finansowym i merytorycznym Instytutu Książki.  Niewymierną wartością takich spotkań w bibliotece jest nie tylko czytanie, rozmowa ale przebywanie wśród ludzi i ciągły rozwój, a żadne statystyki nie oddadzą korzyści umysłowych i emocjonalnych płynących z lektury. Przygoda z DKK to źródło uśmiechu i pozytywnej energii. Zapraszamy do michałowickiej biblioteki w każdy ostatni poniedziałek miesiąca o godz. 18.30.

© Copyright 2006-2021  Gminna Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta w Michałowicach
Realizacja:
Suchowski Media
Skip to content