Wróć do Aktualności

Pod niebem Kenii

Mariola Szydlik na co dzień mieszka w Kenii. Jest autorką dwóch powieści opartych na faktach pod tytułem „Pod niebem Kenii” i „Pod niebem Kenii. Ngomeni” oraz „Włoskich wycieczek”. Ta książka to opowieść o latach dziewięćdziesiątych. Skupmy się jednak na Kenii:

Kilka lat temu podjęliśmy z mężem decyzję, że po przejściu na emeryturę, zamieszkamy w Kenii.
Od dwóch lat mieszkamy w Malindii na wybrzeżu kenijskim.
Nasze marzenia o leżeniu na leżakach przy basenie, piciu mrożonej kawy, niestety nijak się mają do rzeczywistości i właśnie ta rzeczywistość stała się inspiracją do napisania książek.
Obydwie części to pełne emocji, wzruszeń, humoru i pięknych opisów kenijskiej przyrody książki.
Na prośbę moich czytelników w kwietniu przyleciałam do Polski na spotkania autorskie z moimi fanami.

Premiera pierwszej części „Pod niebem Kenii” miała miejsce we wrześniu 2022 roku.

„Pod niebem Kenii” to powieść oparta na faktach. Marta i Jerzy postanawiają swoje życie na emeryturze spędzić w Afryce. Sprzedają swój dobytek w Polsce, pakują kontener i wyjeżdżają do Kenii. Nie znają języka angielskiego, ani suahili, które to języki są językami urzędowymi w Kenii.
Marzenia o spokojnym życiu, ulatniają się jak bańka mydlana. Marta czasami powtarza, że oszalała zamieniając Europę na Afrykę, mimo wszystko oboje nie poddają się i postanawiają przezwyciężać trudności, jakie piętrzą się na ich drodze każdego dnia.

Zapraszamy na spotkanie z autorką już 4 marca (poniedziałek) o godz. 18:00 w czytelni biblioteki przy ul. Raszyńskiej 34.

Po spotkaniu będzie możliwość nabycia książek autorki.

© Copyright 2006-2021  Gminna Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta w Michałowicach
Realizacja:
Suchowski Media
Skip to content