Tydzień Bibliotek 2023

Tydzień Bibliotek 2023 – Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!

Zapraszamy do świętowania razem z nami. Na najbliższe dni przygotowaliśmy dla Państwa akcje, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Hasło tegorocznego tygodnia bibliotek zostało wybrane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, ponieważ jest otwarte i kładzie nacisk na społeczny charakter instytucji. Biblioteka jest miejscem, które gromadzi społeczność zarówno jako grupę, jak i każdą poszczególną osobę.

Biblioteka jest jak przyjaciel, z którym dobrze spędza się czas. Każdy może znaleźć w niej coś ciekawego dla siebie. Może to być naukowa odpowiedź na jakieś zawiłe pytanie z dowolnej dziedziny lub odwrotnie – fantazyjny i nieoczywisty świat zawarty w książce lub w grze.

Oferta Biblioteki jest różnorodna i dostosowana do wielu potrzeb. To dlatego Bibliotekę można nazwać Moją, Twoją, Naszą i się z nią utożsamiać.

Źródło: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich