„LEM” wystawa

Od 3 do 30 listopada będzie można zobaczyć wystawę „LEM”, zrealizowaną dzięki Narodowemu Centrum Kultury z okazji obchodów Roku Lema – dla upamiętnienia setnej rocznicy urodzin jednego z najwybitniejszych polskich i europejskich pisarzy, eseistów, futurologów i filozofów XX w., którego powieści przetłumaczono na ponad 40 języków i wydano w łącznym nakładzie ponad 30 milionów egzemplarzy.

Wystawa autorstwa Ewy Solarz, zawiera cytaty oraz fragmenty utworów Stanisława Lema, grafiki Daniela Mroza oraz grafiki współczesnych polskich artystów z QR-kodami do audiobooków ze stron internetowych partnerów projektu: Audioteki oraz Amazona.

Serdecznie zapraszamy w godzinach pracy biblioteki!