Wrzutnie na książki przed bibliotekami w Michałowicach i Nowej Wsi

Aby ułatwić czytelnikom dostęp do biblioteki przed naszymi placówkami w Michałowicach oraz w Nowej Wsiustawiliśmy wrzutnie na książki, czyli całodobowe urządzenia do samodzielnego zwrotu książek. Wrzutnia umożliwia wygodny sposób zwrotu wypożyczonych materiałów w dniach i godzinach, kiedy biblioteki są nieczynne. Wrzutnia w Michałowicach została usytuowana przy schodach do budynku biblioteki, w Nowej Wsi przy furtce do przedszkola.

Poniżej przedstawiamy zasady korzystania z wrzutni.

1. Wrzutnia służy do zwrotu wypożyczonych   materiałów  bez konieczności wizyty w bibliotece, także poza jej godzinami pracy.
  2. Poprzez wrzutnię można zwracać wyłącznie materiały  wypożyczone w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Michałowicach oraz jej Filii w Nowej Wsi.
  3.  Użytkownik zobowiązany jest do delikatnego wkładania materiałów do wrzutni.
  4. Materiały należy wkładać pojedynczo.
  5. Wrzutnia dostępna jest  24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.
  6. Materiały zostaną zdjęte z konta czytelnika w  następnym dniu roboczym.
  7. W przypadku stwierdzenia nieodnotowanych wcześniej zniszczeń lub zabrudzeń zwracanych książek Biblioteka zastrzega sobie prawo zwrócenia się do Użytkownika z prośbą o wyjaśnienia.
  8. Wątpliwości i reklamacje powinny być niezwłocznie zgłoszone do Wypożyczalni w Michałowicach (tel. 22 723 86 00 ), w Nowej Wsi (tel. 22 758 28 72 ).
  9.  Zabrania się wkładania do wrzutni wszelkich innych przedmiotów poza materiałami bibliotecznymi.
  10. Korzystanie z wrzutni jest jednoznaczne z akceptacją niniejszych zasad.

Zachęcamy do korzystania z nowej możliwości zwrotu książek.