Noc Bibliotek

Przed nami VI wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, w tym roku pod hasłem „Klimat na czytanie”.

Klimat na czytanie, czyli:

• dobry czas na czytanie w czasie ograniczonych możliwości udziału w innych formach kultury i życia społecznego, najbardziej dostępna, przyjazna forma udziału w kulturze, a zarazem szansa na znalezienie w lekturze wsparcia, wytchnienia, pasji, rozrywki;
  • wypożyczanie i dzielenie się zasobami – książkami, wiedzą, umiejętnościami w przyjaznej przestrzeni wspólnej, jaką jest biblioteka, jako sposób na dbanie o dobrostan ludzi i planety oraz ochronę klimatu.

W tym roku z okazji Nocy Bibliotek niestety nie możemy się z Państwem zobaczyć osobiście, jak to było w ostatnich latach, ale dołączamy do wydarzenia!

Od 9 do 12 października będzie można przygarnąć książę-niespodziankę w ramach akcji „Biorę w ciemno!” (książki będą czekały na balustradzie przed wejściem do biblioteki w Michałowicach).

10 października zapraszamy do obejrzenia filmiku na naszym facebooku i zachęcamy do śledzenia naszego profilu, bo będą czekały niespodzianki!