Nowe zasady korzystania z biblioteki – Nowa Wieś

Filia w Nowej Wsi zostanie otwarta dla czytelników 19 maja.

W trosce o zdrowie zarówno czytelników jak i pracowników biblioteki wprowadzone zostają  następujące ograniczenia:

Godziny otwarcia:

Wtorek 12.00-18.00

Czwartek 12.00-18.00

Do odwołania obowiązuje brak wolnego dostępu do półek.

Wyłączona z użytkowania przez czytelników zostanie również czytelnia, sala komputerowa oraz toaleta.

Czytelnik zamawia książki telefonicznie pod numerem 22 758 28 72, mailowo pod adresem: biblioteka_nowawies@vp.pl oraz przez katalog elektroniczny.

Lub przychodzi do biblioteki z przygotowaną listą książek, które chce wypożyczyć.

W bibliotece mogą przebywać maksymalnie 2 osoby naraz (1 obsługiwana w danym momencie, 1 oczekująca) z zachowaniem bezpiecznej odległości

Czytelnik odbiera zamówione książki zachowując środki ostrożności: odpowiednią odległość od stanowiska obsługi i od innych czytelników, powinien mieć maseczkę oraz rękawiczki.

Zwracane książki składane są przez czytelnika do kartonu w celu odbycia 10-dniowej kwarantanny zalecanej przez Bibliotekę Narodową.

Zwracane pozycje zostaną zdjęte z konta czytelnika po odbyciu kwarantanny.

Zawieszone zostają usługi kserowania, skanowania oraz drukowania.

Do odwołania nie będą odbywały się spotkania, imprezy, warsztaty, czy lekcje biblioteczne.

Osoby, które będą chciały zapisać siebie lub dziecko do biblioteki proszone są o kontakt mailowy (zostanie wysłana karta zapisu, którą trzeba będzie wydrukować, wypełnić, zeskanować i przesłać z powrotem).

Prosimy ograniczyć czas przebywania w pomieszczeniach biblioteki do koniecznego minimum.