Działania profilaktyczne związane z koronawirusem

Szanowni Państwo,

Aktualizacja:
Na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii oraz komunikatu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego przedłużeniu ulegają ograniczenia w działalności bibliotek.

Od dnia 20 marca 2020 r. do odwołania Biblioteka będzie nieczynna!

Idąc za rekomendacją Biblioteki Narodowej w ramach działań profilaktycznych, mających na celu ograniczenie ryzyka epidemiologicznego związanego z koronawirusem SARS-CoV-2 ze względu na dobro naszych czytelników od 11 marca zawieszamy wszelkie spotkania, wydarzenia oraz działalność sali komputerowej w naszej bibliotece.

Zwracamy się z uprzejmą prośbą aby osoby z infekcjami pozostały w domu i nie przychodziły do biblioteki.
Codziennie gościmy blisko setkę osób, dlatego w zaistniałej sytuacji, prosimy abyśmy wspólnie zadbali o bezpieczeństwo i nie narażali innych na wirusy i infekcje.

Zwiększamy limity wypożyczeń, więc zachęcamy do jak najszybszego zaopatrzenia się w lekturę!

Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na dzieci. Zgodnie z informacjami Głównego Inspektora Sanitarnego „dzieci to zaledwie ułamek przypadków. – Problem jednak w tym, że choć choroba może u nich przebiegać bezobjawowo, mogą przenosić wirusa na osoby starsze, np. swoich dziadków, którzy się nimi opiekują”. Biblioteka jest miejscem wyjątkowym, w którym codziennie przecinają się drogi najstarszych i najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Nie zapominajmy o tym i dbajmy wspólnie o nasze zdrowie.

Sytuację monitorujemy na bieżąco i jeżeli pojawią się wytyczne stosownych organów w sprawie działalności instytucji, podejmiemy odpowiednie działania i będziemy o nich informowali na naszej stronie internetowej i w mediach społecznościowych.

Informacje i zalecenia: www.gov.pl/koronawirus