Spotkanie z Honoratą Kaszubą

W środowe popołudnie 22 stycznia  w naszej bibliotece gościliśmy Panią Honoratę Kaszubę autorkę książki „Dzieje Raszyna i Falent”.  Na spotkanie to zaprosiliśmy  wspólnie z Kołem Gospodyń Wiejskich Michaśki, które od ubiegłego roku działa w Michałowicach. Uczestnicy  z zainteresowaniem słuchali opowieści autorki o pracy jaką musiała wykonać by książka powstała. Jest to  jedynym opracowanie dotyczącym historii Raszyna i okolic. Te okolice to również tereny gdzie obecnie znajdują się Michałowice i inne miejscowości naszej gminy, które przed wiekami należały do zacnego rodu Opackich. Autorka z wielkim uznaniem wyrażała się o  szlacheckiej rodzinie, która pozostawiła po sobie niezwykle cenną pamiątkę – bogato zdobiony raszyński Kościół.

Pani Honorata cierpliwie odpowiadała na  pytania dotyczące lokalizacji nie istniejących już budowli. Po spotkaniu  uczestnicy  mogli otrzymać autograf autorki.