Cała Gmina czyta dzieciom w bibliotece w Michałowicach

Cała Gmina czyta dzieciom w bibliotece w Michałowicach

13 października 2015 roku gościliśmy w Bibliotece wójta Gminy Michałowice Krzysztofa Grabkę i dwie grupy pięciolatków (Motylki i Pszczółki) z naszego Gminnego Przedszkola na pierwszym spotkaniu z cyklu „Cała gmina czyta dzieciom”. Przy okazji licznych odwiedzin przedszkolaków w naszej Bibliotece powstał pomysł by najmłodsi mogli posłuchać czytanych książek a przy okazji poznać ważne i ciekawe osoby związane z naszą gminą.

Wybór osoby czytającej na pierwszym, inauguracyjnym spotkaniu był oczywisty – wójt naszej gminy Krzysztof Grabka, który przeczytał dzieciom książkę Marcina Przewoźniaka „Agatka na tropach jesieni”. Przedszkolaki w wielkim skupieniu i z dużym zainteresowaniem śledziły losy tytułowej Agatki i jej psa Frotka, którzy postanowili poszukać jesieni na swoim podwórku.

Po zakończonej lekturze dyrektor Biblioteki, Ewa Kisiel, zadawała dzieciom jesienne zagadki, żeby sprawdzić czy rzeczywiście tak uważnie słuchały. W podzięce za spotkanie pięciolatkowie ze swoimi wychowawczyniami wręczyli dyplomy dla dyrektora i wójta. Kolejne spotkanie już wkrótce. 

Opublikowane przez: Biblioteka  |  Data dodania: 2015-10-13