Aktualności

95 rocznica urodzin Bułata Okudżawy

9 maja 2019 r. mija 95 lat od urodzin rosyjskiego barda, poety, prozaika - Bułata Okudżawy.

XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Od 8 do 15 maja obchodzimy XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek.

W tym roku hasłem przewodnim jest #biblioteka.

Jak co roku przygotowałyśmy moc atrakcji i niespodzianek dla naszych Czytelników.

Wielka Zbiórka Książek

Jak co roku przyłączyliśmy się do Wielkiej Zbiórki Książek dla pacjentów szpitali organizowanej przez Fundację Zaczytani.org.

Od 6 do 17 maja można przynosić do biblioteki książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych, w dobrym stanie, wydane po 2000 roku, które przekażemy Fundacji.

Bezpłatny dostęp do aplikacji dla Rodziców

Zapraszamy do biblioteki rodziców dzieci w wieku 2-7 lat!
Czekają na Państwa kody dzięki którym można bezpłatnie pobrać aplikację Parenting Hero.

Konkurs plastyczny AKTYWNE KOBIETY NASZEGO REGIONU

Konkurs plastyczny AKTYWNE KOBIETY NASZEGO REGIONU to inicjatywa, której celem jest przypomnienie i zaprezentowanie sylwetek wyjątkowych kobiet, których działalność (w różnych dziedzinach) w sposób szczególny wpłynęła na nasze najbliższe otoczenie.

Łączy nas pamięć

19 kwietnia 2019 roku przypada 76. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim

Wesołych Świąt!

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy Państwu dużo zdrowia, radości oraz wspaniałych chwil spędzonych wśród najbliższych!

Warsztaty wielkanocne

Okres przygotowań do Świąt Wielkanocnych to szczególna okazja do zrobienia wyjątkowych i niespotykanych ozdób, które podkreślą klimat świątecznych dni. W sobotę 13 kwietnia, po raz kolejny biblioteki w Michałowicach oraz Nowej Wsi, gościły całe rodziny na warsztatach

Zręczne łapki

Kolejne zajęcia Zręcznych Łapek już za nami. Tym razem, nie mogąc doczekać się Świąt Wielkanocnych, tworzyliśmy podstawki pod pisanki w kształcie kogucików wykorzystując opakowania po jajkach.

Uwaga konkurs!

Wzorem lat ubiegłych biblioteka organizuje konkursy recytatorski oraz plastyczny, do udziału w których zaprasza przedszkolaków z terenu Michałowic oraz uczniów klas „0” Szkoły Podstawowej.