Aktualności

Zręczne Łapki

Na ostatnich zajęciach plastycznych z cyklu Zręczne Łapki poczuliśmy powiew zbliżającej się wiosny i Świąt Wielkanocnych.

Legenda o toruńskich piernikach

W dniu wczorajszym odwiedziła nas grupa starszaków z Gminnego Przedszkola. Dzieci przyszły do biblioteki w ramach programu edukacyjnego poznajemy legendy polskie.

Dostęp do Legimi dla naszych Czytelników

Biblioteka Publiczna Gminy Michałowice udostępnia swoim czytelnikom możliwość bezpłatnego wypożyczania ebooków i audiobooków dostępnych w serwisie Legimi!

1 marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca po raz dziewiąty obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Zapraszamy do obejrzenia wystawy i wypożyczania publikacji na ten temat.

Tłusty Czwartek

Z okazji Tłustego Czwartku zapraszamy na pączki do biblioteki w Michałowicach i naszej filii w Nowej Wsi!

Spotkanie z Wojciechem Chmielarzem

22 lutego w świetlicy w Nowej Wsi miało miejsce przesympatyczne spotkanie z pisarzem Wojciechem Chmielarzem laureatem nagrody Wielkiego Kalibru, autorem siedmiu książek kryminalnych i thrillera \"Żmijowisko\" na podstawie, którego wkrótce powstanie serial.

Walentynkowe Zręczne Łapki

Kolejne spotkanie plastyczne dla dzieci z cyklu Zręczne Łapki już za nami. Tym razem z okazji walentynek tworzyliśmy z papierowych serduszek kolorowe zwierzaki.

Ferie z gwiazdami

W pierwszym dniu ferii zimowych biblioteki w Michałowicach oraz w Nowej Wsi wspólnie z Fundacją Edukacji Astronomicznej zaprosiły dzieci, które pozostały w domach na Ferie z gwiazdami.

156 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego

Z okazji 156 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego przygotowaliśmy w bibliotece gazetkę, zachęcamy również do wypożyczania książek dotyczących tego wydarzenia.