Obchody złotego jubileuszu biblioteki w Michałowicach

Biuletyn Informacyjny Gminy Michałowice Nr 8/2004

W tym roku Biblioteka Publiczna w Michałowicach obchodzi 50 – lecie swojej działalności. Z tej okazji dnia 18 grudnia w Zespole Szkół w Michałowicach odbył się wieczorek poetycki, nad którym honorowy patronat objął Wójt Gminy p. Roman Lawrence. Na uroczystośc zostali zaproszeni mieszkańcy gminy Michałowice.

W programie młodzież gimnazjalna z klas III zaprezentowała montaż słowno – muzyczny pt. „Krzyk  Julii i czarodziejstwo słów” poświęcony poezji Haliny Poświatowskiej, na tle nastrojowej muzyki filmowej. Scenariusz do tego przedstawienia napisała nauczycielka języka polskiego p. Monika Pietrzak, natomiast wyboru muzyki dokonała p. Alina Stencka – także nauczycielka z Zespołu Szkół w Michałowicach.

Podczas uroczystości rozstrzygnięty został szkolny konkurs literacki pt. „Kto czyta, żyje wielokrotnie”. Pierwsze miejsce w kategorii wiekowej klasy 1-3 gimnazjum zajęła Joanna Wacławek, natomiast zdobywczynią pierwszego miejsca w kategorii wiekowej klasy 4-6 szkoły podstawowej została Martyna Śmietanka. Laureaci zaprezentowli swoje prace i otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Urząd Gminy w Michałowicach.

Także najstarsi, najmłodsi i najaktywniejsi czytelnicy Biblioteki Publicznej zostali uhonorowani nagrodami książkowymi, które wręczyła Dyrektor Biblioteki p. Ewa Kisiel. Gościem honorowym na tej uroczystości był poprzedni, wieloletni dyrektor Biblioteki Gminnej p. Andrzej Jan Róg.

Cała uroczystośc odbyła się w nastrojowej atmosferze, przy blasku świec, zapachu świerku, przy słodkim poczęstunku i aromatycznej kawie.

Monika Pietrzak

Artykuły prasowe, zdjecia oraz wszelkie informacje zamieszczone na stronie zbierane były przez cały czas działalności Biblioteki. Kopiowanie całości lub części artykułów jest dozwolone pod warunkiem podania źródła i autora.