150 urodziny Józefa Piłsudskiego

5 grudnia 2017 r. przypadały 150 urodziny Józefa Piłsudskiego. Zaprosiliśmy dzieci z przedszkola Adaś żeby wspólnie uczcić urodziny marszałka, tym samym zainaugurowaliśmy obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Książki o Józefie Piłsudskim

Z okazji 150 urodzin Józefo Piłsudskiego serdecznie zapraszamy do biblioteki po publikacje dotyczące życia i działalności marszałka.

Wystawa malarska w Bibliotece

Serdecznie zapraszamy na kolejną wystawę prac Walerego Sleżuka.

Rodzinne Warsztaty Świąteczne

Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję Rodzinnych Warsztatów Świątecznych prowadzonych przez Magdalenę Mosiejczyk-Gołos.

Dyskusyjny Klub Książki

Zapraszamy na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klub Książki. Jest to doskonały moment na przyłączenie się wszystkich miłośników dobrej literatury!

Warsztay świąteczne w Nowej Wsi

Zaproszenie na warsztaty

Konkurs Czytaj z Misiem

Z okazji przypadającego w listopadzie Dnia Pluszowego Misia zapraszamy naszych najmłodszych czytelników do udziału w konkursie Czytaj z Misiem. Zabawa skierowana jest do przedszkolaków oraz dzieci z klas 1-3

Nowe książki w bibliotece

W bibliotece są już dostępne dwa cykle książek autorstwa Roberta Kościuszki - Wojownik Trzech Światów oraz Niewidzialna gra, które otrzymaliśmy od księdza proboszcza Marka Małkiewicza.

Spotkanie autorskie i pokaz filmu pt. Pilecki

18 października 2017 r. odbyło się spotkanie zorganizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem Auschwitz Memento z Oświęcimia, którego bohaterem był rotmistrz Witold Pilecki.

Kultura na widoku

Kultura na widoku to multimedialny projekt, którego celem jest promocja legalnych źródeł kultury poprzez podjęcie szeregu działań edukacyjnych. Fundacja Legalna Kultura – organizator projektu wraz z partnerami umożliwia dostęp do ponad 1000 utworów takich jak: e-książki, płyty, filmy, audiobooki.