Kultura na widoku

Kultura na widoku to multimedialny projekt, którego celem jest promocja legalnych źródeł kultury poprzez podjęcie szeregu działań edukacyjnych. Fundacja Legalna Kultura – organizator projektu wraz z partnerami umożliwia dostęp do ponad 1000 utworów takich jak: e-książki, płyty, filmy, audiobooki.

Nowa dostawa filmów i audiobooków!

Serdecznie zapraszamy Państwa do wypożyczania najnowszych filmów i audiobooków.

Literacka nagroda Nobla 2017 przyznana!

Laureatem literackiej nagrody Nobla został brytyjski pisarz japońskiego pochodzenia Kazuo Ishiguro.

Literacka Nagroda Nike 2017

Zwycięzcą 21. edycji nagrody literackiej Nike został Cezary Łazarewicz za książkę pt. Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka.

Spotkanie autorskie z Ałbeną Grabowską

Za nami spotkanie autorskie z przesympatyczną Ałbeną Grabowską, autorką sagi, której akcja rozgrywa się w Brwinowie.

Spotkanie autorskie i pokaz filmu pt. Pilecki

Zapraszamy Państwa na spotkanie z autorami książki pt. Pilecki. Śladami mojego taty oraz na pokaz filmu pt. Pilecki, przedstawiający historię rotmistrza Witolda Pileckiego od czasów jego młodości, poprzez działania w czasie II wojny światowej, aż do uwięzienia i śmierci w maju 1948 roku.

Kursy językowe ponownie w bibliotece!

Już od 2 października będzie można kontynuować naukę języków obcych online. Zapraszamy do biblioteki po nowe kody aktywacyjne. Dostęp do kursów będzie możliwy od 2 października do 1 kwietnia.

Przedszkolaki w bibliotece

Nowy sezon lekcji bibliotecznych rozpoczęty.

Nowe audiobooki na naszych półkach

Ostatnio zakupione audiobooki są już dostępne.

Wystawa pokonkursowa

Pokonkursowa wystawa fotograficzna.