Wielka Zbiórka Książek zakończona!

Z okazji obchodów Tygodnia Bibliotek odbyła się wielka zbiórka książek na rzecz Fundacji Zaczytani.org.pl, która planuje stworzenie bibliotek dla pacjentów wszystkich szpitali w Polsce.

Dzięki Państwa hojności udało nam się zebrać 10 kartonów książek, a w nich około 600 woluminów!

Dyskusyjny Klub Książki

Zapraszamy na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki 23 maja o godz. 18:30. Jest to doskonały moment na przyłączenie się wszystkich miłośników dobrej literatury!

Przypominamy!

Już w najbliższą środę drugie zajęcia czytelniczo-zabawowe!

Quiz wiedzy o książce i bibliotece

Z okazji kończącego się XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek przygotowałyśmy dla Państwa quiz wiedzy o książce i bibliotece.

Serdecznie zapraszamy do zabawy!

Rocznica śmierci Ireny Sendlerowej

Z okazji 10. rocznicy śmierci Ireny Sendlerowej serdecznie zachęcamy do wypożyczania książek opisujących jej życie.

Zerówka w bibliotece

W ramach Tygodnia Bibliotek zaprosiliśmy do nas zerówki ze Szkoły Podstawowej w Michałowicach. Dzieci dowiedziały się działa biblioteka, jakie posiada zbiory, czym różni się od księgarni i w jaki sposób można zostać jej czytelnikiem.

FILIA NOWA WIEŚ: Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego Symbole narodowe zorganizowanego przez filię w Nowej Wsi w ramach Obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę

Wielka Zbiórka Książek!

Przypominamy o Wielkiej Zbiórce Książek dla pacjentów szpitali!

Od 7 do 15 maja można przynosić do biblioteki książki beletrystyczne w dobrym stanie, wydane po 2000 roku, które przekażemy Fundacji Zaczytani.org.

Konkurs recytatorski i plastyczny

8 maja odbyło się rozstrzygnięcie naszych konkursów. W tym roku z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości miały one charakter patriotyczny.

Urodziny Stanisława Grzesiuka

Stanisław Grzesiuk mówił, że nie jest pisarzem, a napisał trzy książki, które przeczytało kilka milionów Polaków. Mówił, że nie jest muzykiem, a nagrał dziesiątki piosenek, w których ocalił od zapomnienia przedwojenną Warszawę.
Z okazji 100. rocznicy urodzin Stanisława Grzesiuka serdecznie zachęcamy do wypożyczania jego książek.